סאן ספארק מרכז הידע https://sunspark.org סאן ספארק מרכז הידע Tue, 19 Sep 2017 06:00:37 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.1 ראש השנה – מתחילים את השנה ברגל ימין https://sunspark.org/%d7%a8%d7%90%d7%a9-%d7%94%d7%a9%d7%a0%d7%94-%d7%9e%d7%aa%d7%97%d7%99%d7%9c%d7%99%d7%9d-%d7%90%d7%aa-%d7%94%d7%a9%d7%a0%d7%94-%d7%91%d7%a8%d7%92%d7%9c-%d7%99%d7%9e%d7%99%d7%9f Tue, 19 Sep 2017 06:00:37 +0000 https://sunspark.org/?p=4428

ראש השנה הוא החג הראשון הנחגג בשנה העברית והוא חל בראש חודש תשרי. החג נמשך יומיים, א' ו-ב' בתשרי. הוא חג עשיר במנהגים מעניינים ובחלקם, אף מפתיעים.

 

מנהגי ראש השנה

 כמו חגים אחרים ביהדות, גם ראש השנה הוא חג עתיר מנהגים הנוגעים לתקשורת בין אדם לאדם, לתפילות, למזונות ולכינוס של בני המשפחה מסביב לשולחן החג.

ראש השנה הוא המועד שבו מתחילים עשרת ימי תשובה, העונים לכינוי נוסף, הימים הנוראים. עשרת ימי תשובה, הינם 10 ימיו הראשונים של חודש תשרי. ביהדות אלו הימים שמוקדשים לעשיית תשובה ולבקשת סליחה אדם מרעהו. היום הראשון של הימים הנוראים הוא א' בתשרי. הם מסתיימים בצאת יום הכיפורים.

 * שמחת החג – כידוע, ראש השנה הוא יום הדין, יום שבו כל אדם עולה למשפט בפני הבורא. באותו המעמד נקבע גורלו של האדם, מי יזכה להמשיך בחייו ומי ימיו על פני האדמה, עומדים להסתיים. למרות שגורלות ייחרצו באותו היום, לא קיימת אווירה של פחד, אלא להפך, ישנה מצווה המורה לשמוח בראש השנה. בפרק ח', בפסוק י בספר נחמיה, ישנה הנחיה מפורשת כיצד לנהוג בחג: " לכו אכלו משמנים ושתו ממתקים ושלחו מנות לאין נכון לו, כי קדוש היום לאדונינו ואל תעצבו, כי חדות ה' היא מעזכם" (נחמיה ח, י).

* כתיבה וחתימה טובה – בלילה הראשון לאחר תפילת ערבית נהוג לברך אדם את רעיו בברכת "לשנה טובה תכתבו ותחתמו לאלתר לחיים טובים".

* כרטיסי ברכה – משלוח של כרטיסי ברכה לקראת ראש השנה, הינו מנהג עתיק יומין שבשנים האחרונות, זכה לעדכון וריענון. בעבר היה נהוג לשלוח כרטיסי ברכה לחג, לבני משפחה ולחברים על גבי כרטיסי ברכה צבעוניים וחגיגיים. הופעתם של הדאר האלקטרוני, רשתות חברתיות ואמצעים טכנולוגיים נוספים, גרמו למנהג של משלוח כרטיסי ברכה בדאר, לאבד מחיוניותו ומעט מחינו, והיום, אפשר לברך בדרכים יותר מודרניות ויותר מהירות.

* ביגוד חדש – בראש השנה נהוג ללבוש בגד חדש לגמרי ואם כבר, אז יש כאלה שמקפידים ללבוש בגד לבן, אשר מסמל טוהר.

]]>
סאן ספארק מאחלת לכל תלמידיה ותלמידי העיר שנת לימודים מוצלחת וטובה! https://sunspark.org/?p=5638 Fri, 01 Sep 2017 10:44:37 +0000 https://sunspark.org/?p=5638

סאן ספארק מאחלת לכל תלמידיה ותלמידי העיר שנת לימודים מוצלחת וטובה! זה הזמן להצטרף לשנה טכנולוגית יותר עם מרכז אקדמי סאן ספארק ללימודי מחשבים לילדים ונוער ! בואו ללמוד את מקצועות המחשב ברמה גבוהה ולהכנס לעולם ההיטק והמחשבים
לפרטים והרשמה 1-800-25-25-15

]]>
תעשיית הקולנוע והאנימציה https://sunspark.org/?p=5629 Tue, 25 Jul 2017 11:54:19 +0000 https://sunspark.org/?p=5629

כיום כל ילד נמשך לעולם הקולנוע. ילדים אוהבים מאוד לראות סרטים ורבים מהם היו רוצים להיות מסוגלים ליצור בעצמם סרטי אנימציה או סרטים עם אפקטים מיוחדים. כאשר לילדים שלנו יש גישה לעולם המחשבים ותשוקה ליצור אנחנו צריכים לסייע להם להגשים את השאיפות שלהם. על ידי שנרשום את הילדים שלנו ללימודים במכללת סאן ספארק ללימודי המחשב והאנימציה נוכל לקדם אותם מאוד ולאפשר להם להשתלב בעתיד שלהם בתעשיית הקולנוע והאנימציה. הלימודים בבית הספר מתקיימים במתכונת של קורסים. כל ילד יכול להתחיל ללמוד במסגרת של קורס אנימציה למתחילים ומשם להמשיך ללימודים בקורסים מתקדמים יותר. כל תלמיד יכול להתחיל ברמה הבסיסית מאוד ולהתקדם עד לרמה הכי גבוה של הקורסים במכללת סאן ספארק.

איך ילדים יכולים להשתלב בתעשיית הקולנוע והאנימציה?

כאשר הילדים שלנו ישתלבו בתעשיית הקולנוע והאנימציה על ידי כך שהם ילמדו בקורס אנימציה מקצועי הם יוכלו ליהנות מאנימציות ומסרטים שהם ייצרו לבד. כאשר אנחנו מאפשרים לילדים שלנו ללמוד במסגרת של לימודי העשרה שמעניינים אותם כל כך כמו לימודי אנימציה אנחנו מעודדים אותם ליצור ולעשות הכול בשביל להגשים את החלומות שלהם. ילדים אשר ילמדו בקורסי האנימציה המקצועיים של מכללת סאן ספארק ייהנו מארגז כלים מקצועי בתחום הקולנוע והאנימציה כך שהם יוכלו לעסוק בתחום זה בקלות רבה יותר.

מה תעשיית הקולנוע והאנימציה כוללת?

תעשיית הקולנוע והאנימציה כוללת עבודה רבה שנעשית במחשב. בעת יצירת סרטים כל האפקטים המיוחדים והאנימציות בסרט נערכים בתוכנות מחשב מיוחדות מאוד. כאשר הילדים שלנו רוצים להיות מעצבים גרפיים או אנימטוריים הם צריכים לדעת להשתמש בתוכנות מיוחדות אלו. תוכנות אלו יכולות להיות ייחודיות מאוד והן יכולות לרתק את הילדים שלנו ולאפשר להם ליהנות יותר מתהליך היצירה של אנימציות פרי עטן. למעשה התחום של האנימציה ואפקטים מיוחדים יכול להיות נחוץ מאוד לתחומים נוספים בחיים מלבד תעשיית הקולנוע. תחום האנימציה נושק גם לתחום הפרסום והטלוויזיה ולמרבה ההפתעה ילדים אשר שולטים באופן מלא בתוכנות אלו יכולים ליהנות גם מתפקיד טוב יותר בעת השיבוץ שלהם בצבא.

איך לימודים בסאן ספארק יכולים לאפשר לילדים לרכוש כלים להצלחה בתעשיית הקולנוע והאנימציה

לימודים בסאן ספארק יכולים לאפשר לילדים לרכוש כלים מעשיים להצלחה בתעשיית הקולנוע והאנימציה. למעשה לימודים אלו יכולים לאפשר לילדים ליהנות מתשתית בסיסית ומתקדמת בתחום זה. כאשר הילדים ילמדו בכיתות המרווחות של סאן ספארק וייהנו מצוות המורים והיחס האישי הם יוכלו להתקדם מאוד מבחינת הידע האישי שלהם בתחום האנימציה. לימודים אלו יכולים להוות גם פעילות חברתית מהנה מאוד לילדים ובני נוער שיכולים במסגרת הלימודים להכיר ילדים ובני נוער אחרים שחולקים את אותם תחומי העניין שיש להם – כך שהם יוכלו ליצור חברויות משמעותיות מאוד להמשך החיים ולזמן הפנוי שלהם.

]]>
האבולוציה של המחשבים הניידים https://sunspark.org/?p=5626 Tue, 25 Jul 2017 11:52:11 +0000 https://sunspark.org/?p=5626

כמו כל מוצר טכנולוגי גם למחשבים הניידים יש אבולוציה משלהם. המקור של המחשבים הניידים הוא בכלל המחשב הנייח. המחשב הנייד הראשון פותח בשנת 01/03/1986. המחשב הנייד הראשון שקל כמעט 14 קילו וכיום שלושים ואחת שנים מאוחר יותר בשנת  2017 ניתן לרכוש מחשבים ניידים במשקל 400 גרם בלבד!!! הטכנולוגיה מתקדמת במהירות המאפשרת לנו לשים את המחשב נייד בכיס הקטן ולהסתובב אתו בכל מקום. כך אנחנו יכולים בכל מקום באמצעות המחשב הנייד להסריט, לצלם , ללמוד, לשחק ולעשות עוד דברים רבים ואחרים בכל מקום שרק נרצה! ניתן רק לשער מה יהיה בעוד עשרים שנה? איזה מחשבים ניידים יהיו לנו אז? בשלושים השנה שעברו מאז שנת 1986 המשקל של המחשבים הניידים ירד ביותר מ- 97% במשקל!!!

מחשבים ניידים – אז והיום

אם פעם מחשבים ניידים היו מוצר מותרות שרק למעט אנשים היה את היכולת הכספית לרכוש, הרי שהיום כמעט לכל בן אדם שני יש מחשב נייד. ההוזלה במחיר של המחשבים הניידים היא לא השינוי היחיד בתחום זה. כיום השימוש במחשבים ניידים נגיש יותר לכולם וגם ניתן לבצע במחשבים ניידים פעולות רבות יותר מלדבר בצ'אט חי עם הצד השני של העולם ועד להוריד סרטים או לתכנת תוכנות מחשב חדשות. היתרון המרכזי של מחשבים ניידים הוא שיש מחשבים ניידים שהם מקצועיים ואיכותיים ממש כמו מחשבים נייחים והשימוש בהם קל ופשוט.

מחשבים ניידים – החופש ליצור ולהמציא

מחשבים ניידים מעניקים לאנשים רבים ברחבי העולם את החופש ליצור ולהמציא. המחשבים הללו איכותיים מאוד, קלים לשימוש והתחזוקה שלהם פשוטה מאוד. התחזוקה של המחשבים קלה מאוד וכיום ניתן לרכוש מחשב נייד בכמה אלפי שקלים בודדים ולעשות בו שימוש במשך שנים רבות. מי שיש לו מחשב נייד חופשי לגלוש באינטרנט ולשמור על ערוצי תקשורת פתוחים עם כל מי שהוא רוצה להיות אתו בקשר. יתרון נוסף של מחשבים ניידים הוא שניתן לקחת אותם לכל מקום כולל טיול בחוץ לארץ, נסיעה ברכבת, מקום מגורים חדש, הבית של ההורים שלנו או לבית הספר וללימודים.

מחשבים ניידים – איך מחשב נייד יכול לקדם את הילדים שלנו?

מחשב ניידים יכולים לקדם מאוד ילדים ובני נוער. כאשר אנחנו רוכשים לילד שלנו מחשב נייד אנחנו יכולים לאפשר לו להיות עצמאי יותר וחופשי יותר. המחשבים הללו יכולים לאפשר לילדים ובני נוער להיות עצמאיים יותר ולנהל את עצמם באופן שיאפשר להם לגלות את העולם ואת היכולות האישיות שלהם. הילדים שלנו יוכלו לנצל מחשבים ניידים בשביל לכתוב תוכנות מחשב וגם בשביל לפתח אפליקציות לפלאפון החכם. עם המחשב הנייד הילדים שלנו יוכלו גם להעמיק את הלמידה שלהם בנושאים שונים והם יוכלו לקחת אותו לבית הספר בשביל להקליד את התכנים שהם לומדים בבית הספר.

]]>
על לימוד פיתוח אפליקציות מובייל לאנדרואיד בסאן ספארק https://sunspark.org/?p=5608 Tue, 25 Jul 2017 05:00:02 +0000 https://sunspark.org/?p=5608

בית הספר למקצועות המחשב לילדים ובני נוער סאן ספארק הוא בית ספר שמכשיר ילדים ובני נוער לכל מקצועות המחשב הכי חדישים ורלוונטיים כיום בשוק הטכנולוגי. חלק חשוב מהלימודים בבית הספר הוא לימודי פיתוח אפליקציות מובייל לאנדרואיד. לימודים אלו יכולים לאפשר לילדים ובני נוער לפתח בכוחות עצמם אפליקציות מתקדמות למכשירי פלאפון חכמים. הלימודים כוללים לימודי תכנות בשפת java ולימוד בסביבת פיתוח מתקדמת מאוד. הלימודים מאפשרים לילדים ובני נוער להבין לעומק כיצד הפלאפון החכם שלהם עובד וגם ליצור בו אפליקציות חדשות ושימושיות מאוד.

האם ילדים יכולים לפתח אפליקציות מובייל לאנדרואיד?

השאלה האם ילדים יכולים לפתח אפליקציות מובייל לאנדרואיד היא שאלה שהתשובה עליה היא כן וודאי. ילדים ובני נוער יכולים לפתח אפליקציות מובייל לאנדרואיד כאשר יש להם את הכלים והידע לכך. בסאן ספארק הילדים מקבלים ידע וכלים שיאפשרו להם לפתח בכוחות עצמם אפליקציות בסיסיות ואפליקציות ברמה מתקדמת מאוד. הלימודים עצמם מאתגרים מאוד ומאפשרים לילדים להתמודד עם מצבים שונים כמו למשל שיתוף פעולה עם ילדים ובני נוער אחרים במסגרת עבודת צוות, התמודדות עם תכנות אפליקציה בשפה האנגלית וגם מימוש בפועל של תכניות וחזון שיש להם.

אפליקציות מובייל לאנדרואיד – לימודים מאתגרים לילדים ובני נוער

לימודי אפליקציות מובייל לאנדרואיד בסאן ספארק הם לימודים מאתגרים מאוד לילדים ובני נוער. ביתה ספר מספק לתלמידים שלו את התנאים הטובים ביותר כולל כיתות לימוד מתקדמות עם ציוד טכנולוגי איכותי של מחשבים, מקרנים וסביבת לימודים נעימה. על הלימודים בבית הספר אחראי צוות מורים מנוסה ומקצועי אשר מעביר את הידע הרב שלו לילדים. כל ילד בבית הספר זוכה לתמיכה מבית הספר ויכול לקבל שיעורי חיזוק במתכונת אישית במידה שיש לו צורך בכך. צוות המורים הוא צוות שיש לו גם ניסיון רב בתחום ההוראה ובמקביל ניסיון עשיר מאוד במקצוע אותו מעביר מתכנות, אחזקת מחשבים, רובוטיקה או פיתוח אפליקציות.

אפליקציות מובייל לאנדרואיד – מה לימודים כוללים?

לימודי אפליקציות מובייל לאנדרואיד הם לימודים שכוללים נושאי לימוד רבים. הנושא המרכזי בלימודים אלו הוא לימודי תכנות בשפת java – השפה בה מפתחים אפליקציות לפלאפונים חכמים. לימודים אלו דורשים מהתלמידים להבין את השפה האנגלית ולשלוט באופן מלא בקריאה ובכתיבה בה. הלימודים עצמם כוללים לימוד של פיתוח אלגוריתמים וצורך רב בתרגול בבית מחוץ לשעות הלימוד בבית הספר. ילדים אשר לוקחים ברצינות את הלימודים בבית הספר יכולים להתקדם מאוד ולהיות מסוגלים לתכנת בכוחות עצמם אפליקציות מקוריות ואיכותיות מאוד. אין לדעת מה תהיה מידת ההצלחה של האפליקציה שכל תלמיד מפתח ולמעשה השמיים הם הגבול בעולם הגלובלי בו אנחנו חיים. בעת הלימודים בבית הספר כל תלמיד זוכה לקבל תמיכה מלאה מצוות ההוראה שזמין לכל שאלה או בקשה של התלמיד על מנת לעזור לו להתקדם ולרכוש ידע.

]]>
ילדי דור העתיד לומדים בסאן ספארק ומצליחים! https://sunspark.org/?p=5605 Mon, 24 Jul 2017 05:00:03 +0000 https://sunspark.org/?p=5605

כאשר הילדים שלנו קטנים אנחנו צריכים לחשוב על העתיד שלהם. כאשר נתחיל לדאוג לעתיד של הילדים שלנו כבר מגיל צעיר נוכל לקדם אותם ולאפשר להם להצליח ובגדול בכל תחומי החיים שלהם. אחד הדברים שיכולים לקדם מאוד את הילדים שלנו הוא לרשום אותם ללימודי מחשבים בבית הספר למקצועות הטכנולוגיה – סאן ספארק. בסאן ספארק הילדים שלנו יקבלו את הכלים שיכינו אותם להתמודדות עם עולם ההווה והעתיד. הלימודים בבית הספר כוללים לימודי תכנות בשפות ורמות שונות, לימודי עיצוב גרפי, בניית אתרים לימודי עריכת וידיאו , סאונד ועוד… . ילדים אשר לומדים בבית הספר מקבלים הרגלי למידה ומתרגלים כבר מגיל צעיר מאוד לסביבה עתירת טכנולוגיה.

לימודים בסאן ספארק – כבר בבית הספר היסודי…

אם אנחנו רוצים להכשיר את הילדים שלנו כך שבבגרותם יהיו מתכנתים או אנשי מקצועות המחשב כדאי לנו כבר כאשר הם בגיל בית ספר יסודי לרשום אותם ללימודי מחשבים. בסאן ספארק הילדים שלנו יוכלו לשפר את היכולת שלהם ואת השליטה שלהם בשפה האנגלית והם יוכלו להתקדם מאוד מבחינה אישית. במהלך הלימודים הילדים ילמדו איך לעבוד במסגרת של קבוצה וצוות ואיך להוביל פרויקטים טכנולוגים עד לקו הסיום בהצלחה. הלימודים בבית הספר מתחלקים למספר רמות מרמה בסיסית מאוד ועד רמה של מתקדמים – כך שכל ילד יכול להתחיל ללמוד ברמה הבסיסית ולקדם את הכישורים שלו בהדרגה.

לימודי מחשבים בסאן ספארק – האם לימודי מחשבים רלוונטיים לעתיד של הילדים שלנו?

לימודי מחשבים רלוונטיים היום יותר מתמיד לדור העתיד  של הילדים שלנו. הילדים של היום הם העתיד של מחר. ילד שידע לתכנת או לבצע עבודות תחזוקה שונות במחשב יהיה ילד חכם ויצירתי יותר. ככל שהילדים שלנו יקבלו כלים מעשיים יותר לעבודה בסביבה ממוחשבת כך העתיד שלהם יהיה ורוד יותר. הלימודים בסאן ספארק יכולים לפתוח לכל ילד הזדמנויות רבות ולאפשר לו להיות ילד בעל כלים להצלחה. הלימודים עצמם מאתגרים מאוד והם כוללים לימודים של שפות תכנות שונות מבלי לעשות הנחות לילדים רק כי הם צעירים.

לימודי מחשבים בסאן ספארק – איך זה יקדם את הילדים שלנו בבגרותם?

כאשר אנחנו רוצים לקדם את הילדים שלנו כך שיהיו אנשים בוגרים ומצליחים מבחינת הקריירה שתהיה להם כדאי לנו לרשום אותם לשיעורי מחשבים בסאן ספארק. לימודים אלו יאפשרו לילדים שלנו להשתלב בתפקידים איכותיים מאוד בצבא בזרועות הטכנולוגיות שלו או בזרועות המודיעין. כל ילד שיש לו ידע במחשבים יכול להיות חייל בעל ערך רב לצבא. הלימודים עצמם יפתחו לילדים שלנו גם הרבה דלתות כאשר הם ירצו ללמוד לתואר אקדמאי באוניברסיטה או אם הם ירצו לעבוד בחברת הייטק. סאן ספארק הוא בית ספר ייחודי שמציע לכל ילד לבטא את היכולת האישית שלו ולשפר אותה באופן משמעותי.

]]>
שינוים טכנולוגיים וההשפעה שלהם על דור העתיד https://sunspark.org/?p=5533 Wed, 21 Jun 2017 05:00:00 +0000 https://sunspark.org/?p=5533

שינוים טכנולוגיים וההשפעה שלהם על דור הילדים

העולם בו הילדים שלנו גדלים שונה מאוד מהעולם בו אנחנו גדלנו – גם מבחינה טכנולוגית. השינויים הטכנולוגיים השפיעו רבות על ההתפתחות של דור הילדים שחי כיום ויש מספר מיומנויות שונות שבעבר היו בסיסיות והיום ילדים לא יודעים לעשות אותם. כך למשל אם בעשרים השנה האחרונות כל ילד ידע להשתמש במקלדת ועכבר היום ילדים נרתעים משימוש במקלדת מחשב ועכבר והם מעדיפים להשתמש בפלאפון החכם. חשוב מאוד לאתגר את הילדים שלנו ולאפשר לכם ללמוד מיומנויות אלו כי אלו הם עדיין מיומנויות נחוצות מאוד בשוק העבודה במשרות שונות ומגוונות ממשרה של מזכירה ועד משרה של מתכנת ובונה אתרים או מפתח אפליקציות לפלאפונים החכמים.

איך השינויים הטכנולוגיים משפיעים על הילדים והשימוש שלהם במחשב?

השינויים הטכנולוגיים משפיעים על הילדים ועל האופן בו הם משתמשים בטכנולוגיה כך שהיום ילדים רבים לא יודעים להשתמש במקלדת ועכבר כי הם רגילים למסך המגע של הפלאפון החכם. אם אנחנו רוצים לעודד את הילדים שלנו להיות פעילים יותר מבחינה טכנולוגית אנחנו חייבים ללמד אותם איך להשתמש באופן יעיל ונכון במחשב רגיל. אנחנו בסאן ספארק מלמדים ילדים מהי הדרך הכי טובה להקליד ולהשתמש במחשב ואנחנו מעודדים אותם להתנסות בכמה שיותר טכנולוגיות.

יתרונות של לימודי הקלדה עיוורת בסאן ספארק

אחת המיומנויות המרכזיות שילדים לומדים אותן בסאן ספארק היא הקלדה עיוורת. הקלדה עיוורת יכולה לסייע מאוד לילדים להצליח בלימודים וגם בזמן השירות הצבאי שלהם. כאשר ילדים יודעים להקליד באופן עיוור באנגלית ועברית יכול להיות להם קל יותר לבצע משימות שונות במחשב בפחות זמן וביעילות גבוה יותר. מיומנות זו חשובה במיוחד כי היא יכולה לאפשר לילדים ובני נוער לעבוד באופן טוב יותר במחשב. כאשר ילדים יודעים להקליד באופן עיוור על המקלדת יכול להיות להם גם יותר ביטחון בזמן שהם מבצעים פעולות שונות במחשב.

למה חשוב שילדים ידעו להשתמש במקלדת ועכבר ולא רק בטאבלט?

חשוב מאוד שילדים ידעו להשתמש במקלדת ובעכבר כי באמצעות שני אביזרים אלו ניתן לבצע את הפעולות הבסיסיות ביותר במחשב כמו הקלדה של מסמכים או גלישה באינטרנט. פעולות אלו חשובות במיוחד כי ילד שלא יודע להשתמש במקלדת או בעכבר לא יכול למעשה להתקדם מבחינת הידע המקצועי שלו ולדעת איך מתכנתים בשפות תוכנות שונות או איך לבנות אתרי אינטרנט ואפליקציות. מיומנויות אלו אולי נראות לילדים היום מיושנות אך סביר מאוד להניח שלפחות בשנים הקרובות הן עדיין יהיו נחוצות למי שרוצה לדעת לעבוד בתחום המחשבים והאינטרנט. כאשר אנחנו מאפשרים לילדים שלנו לרכוש את המיומנות הללו ולדעת איך להשתמש במקלדת ועכבר ולא רק בטאבלט הם יכולים ליהנות יותר משימוש באמצעים טכנולוגיים שונים והם יכולים לשפר מאוד את איכות החיים שלהם.

]]>
כל מה שרציתם לדעת על עולם הסייבר https://sunspark.org/?p=5530 Tue, 20 Jun 2017 05:00:16 +0000 https://sunspark.org/?p=5530

כל מה שרציתם לדעת על עולם הסייבר ולא היה לכם את מי לשאול!

העולם בו אנחנו חיים משתנה ומתעדכן ללא הרף. לפעמים נדמה ששינוי רודף שינוי ואנחנו לא מספיקים לעמוד בקצב. אחד השינויים הפחות טובים של השנים האחרונות הוא העלייה הרבה בפשעי האינטרנט או בפשעי ומקרי טרור סייבר. עולם הסייבר הוא למעשה העולם הדיגיטלי. בשנים האחרונות היינו עדים להרבה מקרים בהם האקרים פרצו למחשבים של אנשים אישיים ושל מדינות. עולם הסייבר הוא עולם מרתק והוא יכול לאפשר לנו להגביר את הבטיחות ואת הידע האישי שלנו – רק אם נדע להשתמש בו נכון. עולם הסייבר קשור באופן ישיר לתחום של אבטחת מידע ושני התחומים ביחד מהווים תחום של כל אדם בעידן המודרני צריך להכיר ולהיות מודע אליהם.

מה זה סייבר? מאיפה זה הגיע ולאן התחום הזה מתפתח?

תחום הסייבר הוא למעשה שם כולל לכל העולם הדיגיטלי שיש במחשב. כאשר אנחנו גולשים באתר הבנק שלנו או בפייסבוק אנחנו למעשה נמצאים בעולם הסייבר. עולם זה הוא עולם מרתק אך הוא דורש מאתנו משנה זהירות. בדיוק כמו שאנחנו צריכים לשמור על עצמנו כאשר אנחנו הולכים ברחוב או נוהגים במכונית – כך אנחנו גם צריכים לשמור על עצמנו כאשר אנחנו גולשים באינטרנט. במכללת סאן ספארק אנחנו מציעים לילדים ובני נוער קורסים שמלמדים אותם אודות הסכנות שיש בעולם הסייבר ואיך אפשר להתמודד איתן.

למה כדאי לילדים ובני נוער להשקיע בלימודי סייבר?

לילדים ובני נוער כדאי להשקיע בלימודי סייבר ובלימודים הקשורים לכך כמו לימודי אבטחת מידע ולימודי תכנות. כדאי מאוד לילדים ולבני נוער להשקיע בלימודים אלו כי לימודים אלו יכולים לאפשר להם להשתלב בתפקידים מעניינים מאוד ונחשקים בקהילת המודיעין בצבא. לימודי הסייבר יאפשרו לילדים שלנו ולבני נוער להיות חלק מקהילת המודיעין בצבא וכך השירות הצבאי שלהם יהיה משמועתי יותר וגם יתרום להם יותר מבחינה אישית.

לימודי סייבר – העתיד כבר כאן!

לימודי סייבר היו בעבר נחלתם של מעטים אך כיום הם כבר נחלתם של רבים. לימודים אלו הם חלק חשוב מאוד מהעתיד של העולם שלנו וחשוב מאוד להשקיע בהם. כל ילד או נער שרוצה להיות מומחה מחשבים או להעמיק את הידע שלו בעולם זה יכול לקבל תמורה רבה בלימודים מסוג זה. לימודים אלו יכולים לאפשר לילדים ובני נוער להכיר טוב יותר את עולם הסייבר שהפך לחלק מהחיים של כולנו והם יכולים לאפשר לילדים ובני נוער להיות בטוחים ושמורים יותר – כי ידע זה כוח. הלימודים יגבירו את המודעות של הילדים לנושא של גלישה בטוחה ברשת והם יאפשרו להם להיות בטוחים יותר בכל המרחב האינטרנטי. הלימודים עצמם יכולים לאפשר לילדים ובני להתעדכן בטכנולוגיות החדשות ביותר כך שהם יגיעו מוכנים יותר לצבא ולעולם האזרחי.

]]>
ילד מנצח שמתחיל ללמוד מחשבים בסאן ספארק מגיל קטן https://sunspark.org/?p=5527 Sun, 18 Jun 2017 05:00:23 +0000 https://sunspark.org/?p=5527

איך לימודים בסאן ספארק מגיל צעיר יקדמו את הילד שלנו?

כיום כל ילד צריך להתמודד עם תחרות רבה. ילדים שרוצים להצליח זקוקים לתנאים מיוחדים על מנת שיהיה להם קל יותר להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל האישי שלהם. כאשר אנחנו רוצים לקדם את הילדים שלנו אנחנו צריכים לבחור לרשום אותם לחוגי העשרה שיעניקו להם כלים טובים יותר להצלחה בלימודים ובחיים בכלל. לימודים בסאן ספארק מגיל צעיר יכולים לקדם מאוד את הילד שלנו. לימודים אלו יאפשרו לילדים שלנו להאמין בעצמו ולהתעניין יותר בתחומי הטכנולוגיה השונים. הלימודים בסאן ספארק יהוו סביבת לימודים תומכת ומגרה לילדים בהם הם יתקדמו מבחינת החשיבה שלהם וגם מבחינת המיומנויות החברתיות שלהם. במסגרת הלימודים בבית הספר הילדים מתנסים בעבודה במסגרת של צוות הוא קבוצה – מיומנות חשובה מאוד.

יתרונות של לימודי מחשבים מגיל צעיר

במסגרת של לימודים בבית ספר סאן ספארק כל תלמיד מתנסה בתחומי לימוד הקשורים לעולם המחשבים והטכנולוגיה. לימודים אלו מאפשרים לילדים כבר מגיל צעיר להיחשף לכל נפלאות הטכנולוגיה ולדעת טוב יותר איך לתכנת תכניות במחשב או איך לעצב תמונות באופן גרפי. לימודי מחשבים מגיל צעיר יכולים לאפשר לילדים לא לפחד מעולם המחשבים והטכנולוגיה. ככל שהילדים שלנו ירגישו הרבה יותר בטוח בסביבה טכנולוגית כך הם יוכלו להצליח יותר בשירות הצבאי שלהם או במסגרות של לימודים לתואר ראשון ושני.

לימודי מחשבים מגיל צעיר ופיתוח מיומנות הלמידה של הילד שלנו

לימודי מחשבים החל מגיל צעיר יכולים לאפשר לילדים לפתח את מיומנויות הלמידה שלהם. לימודים אלו יכולים לאפשר לילדים להתרגל לשבת שעות רבות וללמוד כך שכושר הריכוז שלהם יהיה טוב יותר. הלימודים מאפשרים לילדים להתמודד גם עם אתגרים שונים כמו בעיות שקשה לפתור או בעיות שמצריכות חשיבה מרובה. לימודי מחשבים יכולים לאפשר לילדים רבים גם לשפר את השליטה שלהם בקריאה וכתיבה בשפה האנגלית כי רוב הלימודים בתחום המחשב נעשים בשפה זו. ככל שהילדים שלנו יתנסו ביותר לימודי מחשבים כך הם ישלטו יותר בשפה האנגלית ובתכונות מחשב רבות יותר.

לימודי מחשבים מגיל צעיר ופיתוח החשיבה הלוגית והמתמטית של הילד שלנו

לימודי מחשבים מגיל צעיר במסגרת של בית הספר סאן ספארק יכולים לפתח את החשיבה הלוגית והמתמטית של הילד שלנו. פיתוח יכולות חשיבה אלו חשוב במיוחד והוא יכול לאפשר לילדים שלנו להתנסות בבעיות מתמטיות או בבעיות ותכני לימוד שמצריכים חשיבה בעלת אופי לוגי. פעמים רבות במהלך הלימודים בבית הספר הילדים בארץ לא מתנסים מספיק בחשיבה לוגית והם זקוקים לגירויים נוספים על מנת שסוג חשיבה זה יתפתח אצלם. סביבת לימודי המחשב מאפשרת לילדים לחשוב מחוץ לקופסה באופן יצירתי כך שהם יכולים לפתח מאוד את היכולות הקוגניטיביות שלהם ואת היכולת שלהם להמציא המצאות או לחשוב באופן מקורי.

]]>
כ-80 תלמידים סיימו לימודי מחשבים במכללה שותף של מיקרוסופט https://sunspark.org/?p=5515 Wed, 14 Jun 2017 05:00:42 +0000 https://sunspark.org/?p=5515 http://www.ashdod4u.com/?p=11411

כ-80 תלמידים סיימו לימודי מחשבים במכללה של מיקרוסופט

כ-80 תלמידים ממקיף ה' סיימו בשבוע שעבר בהצלחה לימודי מחשבים במכללת סאן ספארק באשדוד המכשירה תלמידים בגילאי 9 עד 17 במקצועות המחשב. חלקם אף זכו לתעודת הצטיינות.

תלמידי המקיף נרשמו לקורסים שונים של שנה כל אחד, כמו פירוק והרכבת מחשבים, הקמת רשתות ותשתיות, גרפיקה ממוחשבת והקמת אתרים, הדפסת תלת מימד, עריכת סרטי קולנוע, שפות תכנות, תכנות אפליקציות ומשחקים, סייבר ואפילו שחמט דרך מחשב לשיפור החשיבה המתמטית. הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים לאחר שעות הלימודים.

ישראלה שביט, רכזת המועצה הירוקה במקיף ואשת הקשר בין המקיף למכללת סאן ספארק, מסבירה כי במקיף ה' פועלת מגמת אלקטרוניקה אך מכיוון שלא פועלת בו מגמת מחשבים זו אחת הדרכים בהן המקיף מעודד את תלמידיו להעשיר את הידע במקצוע חשוב זה. שביט: "התלמידים הלומדים סאן ספארק מסייעים מידי פעם בהתנדבות לפעילויות שונות שאנו מקיימים בביה"ס שדורשות ידע במחשבים".

לדברי דני אויריק, המנכ"ל, סאן ספארק היא המכללה היחידה בארץ שהוסמכה על יד מיקרוסופט ללמד לימודי מחשבים לילדים בגילאי 9 עד 17. לדבריו, המכללה  פועלת מזה 15 שנה בשיתוף פעולה הדוק עם מקיף ה'. אויריק: "אני מאחל לתלמידי מקיף ה' שסיימו הלימודים אצלנו שימשיכו להתפתח בתחום לטובם עתידם".

פורסם על ידי

http://www.ashdod4u.com/?p=11411

]]>