סאן ספארק מרכז הידע https://sunspark.org סאן ספארק מרכז הידע Mon, 10 Jul 2017 15:30:55 +0000 he-IL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8 שינוים טכנולוגיים וההשפעה שלהם על דור העתיד https://sunspark.org/?p=5533 Wed, 21 Jun 2017 05:00:00 +0000 https://sunspark.org/?p=5533

שינוים טכנולוגיים וההשפעה שלהם על דור הילדים

העולם בו הילדים שלנו גדלים שונה מאוד מהעולם בו אנחנו גדלנו – גם מבחינה טכנולוגית. השינויים הטכנולוגיים השפיעו רבות על ההתפתחות של דור הילדים שחי כיום ויש מספר מיומנויות שונות שבעבר היו בסיסיות והיום ילדים לא יודעים לעשות אותם. כך למשל אם בעשרים השנה האחרונות כל ילד ידע להשתמש במקלדת ועכבר היום ילדים נרתעים משימוש במקלדת מחשב ועכבר והם מעדיפים להשתמש בפלאפון החכם. חשוב מאוד לאתגר את הילדים שלנו ולאפשר לכם ללמוד מיומנויות אלו כי אלו הם עדיין מיומנויות נחוצות מאוד בשוק העבודה במשרות שונות ומגוונות ממשרה של מזכירה ועד משרה של מתכנת ובונה אתרים או מפתח אפליקציות לפלאפונים החכמים.

איך השינויים הטכנולוגיים משפיעים על הילדים והשימוש שלהם במחשב?

השינויים הטכנולוגיים משפיעים על הילדים ועל האופן בו הם משתמשים בטכנולוגיה כך שהיום ילדים רבים לא יודעים להשתמש במקלדת ועכבר כי הם רגילים למסך המגע של הפלאפון החכם. אם אנחנו רוצים לעודד את הילדים שלנו להיות פעילים יותר מבחינה טכנולוגית אנחנו חייבים ללמד אותם איך להשתמש באופן יעיל ונכון במחשב רגיל. אנחנו בסאן ספארק מלמדים ילדים מהי הדרך הכי טובה להקליד ולהשתמש במחשב ואנחנו מעודדים אותם להתנסות בכמה שיותר טכנולוגיות.

יתרונות של לימודי הקלדה עיוורת בסאן ספארק

אחת המיומנויות המרכזיות שילדים לומדים אותן בסאן ספארק היא הקלדה עיוורת. הקלדה עיוורת יכולה לסייע מאוד לילדים להצליח בלימודים וגם בזמן השירות הצבאי שלהם. כאשר ילדים יודעים להקליד באופן עיוור באנגלית ועברית יכול להיות להם קל יותר לבצע משימות שונות במחשב בפחות זמן וביעילות גבוה יותר. מיומנות זו חשובה במיוחד כי היא יכולה לאפשר לילדים ובני נוער לעבוד באופן טוב יותר במחשב. כאשר ילדים יודעים להקליד באופן עיוור על המקלדת יכול להיות להם גם יותר ביטחון בזמן שהם מבצעים פעולות שונות במחשב.

למה חשוב שילדים ידעו להשתמש במקלדת ועכבר ולא רק בטאבלט?

חשוב מאוד שילדים ידעו להשתמש במקלדת ובעכבר כי באמצעות שני אביזרים אלו ניתן לבצע את הפעולות הבסיסיות ביותר במחשב כמו הקלדה של מסמכים או גלישה באינטרנט. פעולות אלו חשובות במיוחד כי ילד שלא יודע להשתמש במקלדת או בעכבר לא יכול למעשה להתקדם מבחינת הידע המקצועי שלו ולדעת איך מתכנתים בשפות תוכנות שונות או איך לבנות אתרי אינטרנט ואפליקציות. מיומנויות אלו אולי נראות לילדים היום מיושנות אך סביר מאוד להניח שלפחות בשנים הקרובות הן עדיין יהיו נחוצות למי שרוצה לדעת לעבוד בתחום המחשבים והאינטרנט. כאשר אנחנו מאפשרים לילדים שלנו לרכוש את המיומנות הללו ולדעת איך להשתמש במקלדת ועכבר ולא רק בטאבלט הם יכולים ליהנות יותר משימוש באמצעים טכנולוגיים שונים והם יכולים לשפר מאוד את איכות החיים שלהם.

]]>
כל מה שרציתם לדעת על עולם הסייבר https://sunspark.org/?p=5530 Tue, 20 Jun 2017 05:00:16 +0000 https://sunspark.org/?p=5530

כל מה שרציתם לדעת על עולם הסייבר ולא היה לכם את מי לשאול!

העולם בו אנחנו חיים משתנה ומתעדכן ללא הרף. לפעמים נדמה ששינוי רודף שינוי ואנחנו לא מספיקים לעמוד בקצב. אחד השינויים הפחות טובים של השנים האחרונות הוא העלייה הרבה בפשעי האינטרנט או בפשעי ומקרי טרור סייבר. עולם הסייבר הוא למעשה העולם הדיגיטלי. בשנים האחרונות היינו עדים להרבה מקרים בהם האקרים פרצו למחשבים של אנשים אישיים ושל מדינות. עולם הסייבר הוא עולם מרתק והוא יכול לאפשר לנו להגביר את הבטיחות ואת הידע האישי שלנו – רק אם נדע להשתמש בו נכון. עולם הסייבר קשור באופן ישיר לתחום של אבטחת מידע ושני התחומים ביחד מהווים תחום של כל אדם בעידן המודרני צריך להכיר ולהיות מודע אליהם.

מה זה סייבר? מאיפה זה הגיע ולאן התחום הזה מתפתח?

תחום הסייבר הוא למעשה שם כולל לכל העולם הדיגיטלי שיש במחשב. כאשר אנחנו גולשים באתר הבנק שלנו או בפייסבוק אנחנו למעשה נמצאים בעולם הסייבר. עולם זה הוא עולם מרתק אך הוא דורש מאתנו משנה זהירות. בדיוק כמו שאנחנו צריכים לשמור על עצמנו כאשר אנחנו הולכים ברחוב או נוהגים במכונית – כך אנחנו גם צריכים לשמור על עצמנו כאשר אנחנו גולשים באינטרנט. במכללת סאן ספארק אנחנו מציעים לילדים ובני נוער קורסים שמלמדים אותם אודות הסכנות שיש בעולם הסייבר ואיך אפשר להתמודד איתן.

למה כדאי לילדים ובני נוער להשקיע בלימודי סייבר?

לילדים ובני נוער כדאי להשקיע בלימודי סייבר ובלימודים הקשורים לכך כמו לימודי אבטחת מידע ולימודי תכנות. כדאי מאוד לילדים ולבני נוער להשקיע בלימודים אלו כי לימודים אלו יכולים לאפשר להם להשתלב בתפקידים מעניינים מאוד ונחשקים בקהילת המודיעין בצבא. לימודי הסייבר יאפשרו לילדים שלנו ולבני נוער להיות חלק מקהילת המודיעין בצבא וכך השירות הצבאי שלהם יהיה משמועתי יותר וגם יתרום להם יותר מבחינה אישית.

לימודי סייבר – העתיד כבר כאן!

לימודי סייבר היו בעבר נחלתם של מעטים אך כיום הם כבר נחלתם של רבים. לימודים אלו הם חלק חשוב מאוד מהעתיד של העולם שלנו וחשוב מאוד להשקיע בהם. כל ילד או נער שרוצה להיות מומחה מחשבים או להעמיק את הידע שלו בעולם זה יכול לקבל תמורה רבה בלימודים מסוג זה. לימודים אלו יכולים לאפשר לילדים ובני נוער להכיר טוב יותר את עולם הסייבר שהפך לחלק מהחיים של כולנו והם יכולים לאפשר לילדים ובני נוער להיות בטוחים ושמורים יותר – כי ידע זה כוח. הלימודים יגבירו את המודעות של הילדים לנושא של גלישה בטוחה ברשת והם יאפשרו להם להיות בטוחים יותר בכל המרחב האינטרנטי. הלימודים עצמם יכולים לאפשר לילדים ובני להתעדכן בטכנולוגיות החדשות ביותר כך שהם יגיעו מוכנים יותר לצבא ולעולם האזרחי.

]]>
ילד מנצח שמתחיל ללמוד מחשבים בסאן ספארק מגיל קטן https://sunspark.org/?p=5527 Sun, 18 Jun 2017 05:00:23 +0000 https://sunspark.org/?p=5527

איך לימודים בסאן ספארק מגיל צעיר יקדמו את הילד שלנו?

כיום כל ילד צריך להתמודד עם תחרות רבה. ילדים שרוצים להצליח זקוקים לתנאים מיוחדים על מנת שיהיה להם קל יותר להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל האישי שלהם. כאשר אנחנו רוצים לקדם את הילדים שלנו אנחנו צריכים לבחור לרשום אותם לחוגי העשרה שיעניקו להם כלים טובים יותר להצלחה בלימודים ובחיים בכלל. לימודים בסאן ספארק מגיל צעיר יכולים לקדם מאוד את הילד שלנו. לימודים אלו יאפשרו לילדים שלנו להאמין בעצמו ולהתעניין יותר בתחומי הטכנולוגיה השונים. הלימודים בסאן ספארק יהוו סביבת לימודים תומכת ומגרה לילדים בהם הם יתקדמו מבחינת החשיבה שלהם וגם מבחינת המיומנויות החברתיות שלהם. במסגרת הלימודים בבית הספר הילדים מתנסים בעבודה במסגרת של צוות הוא קבוצה – מיומנות חשובה מאוד.

יתרונות של לימודי מחשבים מגיל צעיר

במסגרת של לימודים בבית ספר סאן ספארק כל תלמיד מתנסה בתחומי לימוד הקשורים לעולם המחשבים והטכנולוגיה. לימודים אלו מאפשרים לילדים כבר מגיל צעיר להיחשף לכל נפלאות הטכנולוגיה ולדעת טוב יותר איך לתכנת תכניות במחשב או איך לעצב תמונות באופן גרפי. לימודי מחשבים מגיל צעיר יכולים לאפשר לילדים לא לפחד מעולם המחשבים והטכנולוגיה. ככל שהילדים שלנו ירגישו הרבה יותר בטוח בסביבה טכנולוגית כך הם יוכלו להצליח יותר בשירות הצבאי שלהם או במסגרות של לימודים לתואר ראשון ושני.

לימודי מחשבים מגיל צעיר ופיתוח מיומנות הלמידה של הילד שלנו

לימודי מחשבים החל מגיל צעיר יכולים לאפשר לילדים לפתח את מיומנויות הלמידה שלהם. לימודים אלו יכולים לאפשר לילדים להתרגל לשבת שעות רבות וללמוד כך שכושר הריכוז שלהם יהיה טוב יותר. הלימודים מאפשרים לילדים להתמודד גם עם אתגרים שונים כמו בעיות שקשה לפתור או בעיות שמצריכות חשיבה מרובה. לימודי מחשבים יכולים לאפשר לילדים רבים גם לשפר את השליטה שלהם בקריאה וכתיבה בשפה האנגלית כי רוב הלימודים בתחום המחשב נעשים בשפה זו. ככל שהילדים שלנו יתנסו ביותר לימודי מחשבים כך הם ישלטו יותר בשפה האנגלית ובתכונות מחשב רבות יותר.

לימודי מחשבים מגיל צעיר ופיתוח החשיבה הלוגית והמתמטית של הילד שלנו

לימודי מחשבים מגיל צעיר במסגרת של בית הספר סאן ספארק יכולים לפתח את החשיבה הלוגית והמתמטית של הילד שלנו. פיתוח יכולות חשיבה אלו חשוב במיוחד והוא יכול לאפשר לילדים שלנו להתנסות בבעיות מתמטיות או בבעיות ותכני לימוד שמצריכים חשיבה בעלת אופי לוגי. פעמים רבות במהלך הלימודים בבית הספר הילדים בארץ לא מתנסים מספיק בחשיבה לוגית והם זקוקים לגירויים נוספים על מנת שסוג חשיבה זה יתפתח אצלם. סביבת לימודי המחשב מאפשרת לילדים לחשוב מחוץ לקופסה באופן יצירתי כך שהם יכולים לפתח מאוד את היכולות הקוגניטיביות שלהם ואת היכולת שלהם להמציא המצאות או לחשוב באופן מקורי.

]]>
כ-80 תלמידים סיימו לימודי מחשבים במכללה של מיקרוסופט https://sunspark.org/?p=5515 Wed, 14 Jun 2017 05:00:42 +0000 https://sunspark.org/?p=5515 http://www.ashdod4u.com/?p=11411

כ-80 תלמידים סיימו לימודי מחשבים במכללה של מיקרוסופט

כ-80 תלמידים ממקיף ה' סיימו בשבוע שעבר בהצלחה לימודי מחשבים במכללת סאן ספארק באשדוד המכשירה תלמידים בגילאי 9 עד 17 במקצועות המחשב. חלקם אף זכו לתעודת הצטיינות.

תלמידי המקיף נרשמו לקורסים שונים של שנה כל אחד, כמו פירוק והרכבת מחשבים, הקמת רשתות ותשתיות, גרפיקה ממוחשבת והקמת אתרים, הדפסת תלת מימד, עריכת סרטי קולנוע, שפות תכנות, תכנות אפליקציות ומשחקים, סייבר ואפילו שחמט דרך מחשב לשיפור החשיבה המתמטית. הלימודים מתקיימים בשעות אחר הצהריים לאחר שעות הלימודים.

ישראלה שביט, רכזת המועצה הירוקה במקיף ואשת הקשר בין המקיף למכללת סאן ספארק, מסבירה כי במקיף ה' פועלת מגמת אלקטרוניקה אך מכיוון שלא פועלת בו מגמת מחשבים זו אחת הדרכים בהן המקיף מעודד את תלמידיו להעשיר את הידע במקצוע חשוב זה. שביט: "התלמידים הלומדים סאן ספארק מסייעים מידי פעם בהתנדבות לפעילויות שונות שאנו מקיימים בביה"ס שדורשות ידע במחשבים".

לדברי דני אויריק, המנכ"ל, סאן ספארק היא המכללה היחידה בארץ שהוסמכה על יד מיקרוסופט ללמד לימודי מחשבים לילדים בגילאי 9 עד 17. לדבריו, המכללה  פועלת מזה 15 שנה בשיתוף פעולה הדוק עם מקיף ה'. אויריק: "אני מאחל לתלמידי מקיף ה' שסיימו הלימודים אצלנו שימשיכו להתפתח בתחום לטובם עתידם".

פורסם על ידי

http://www.ashdod4u.com/?p=11411

]]>
דור המחר של אומת הסטארט אפ כבר כאן! https://sunspark.org/?p=5513 Tue, 13 Jun 2017 05:00:34 +0000 https://sunspark.org/?p=5513

http://www.karmel.co.il/index.php?option=com_content&task=view&id=33323

"ישראל הנה מעצמת סטארט אפ, אבל המגרש הזה אינו שמור רק למבוגרים", כך טוען דני אויריק יזם ומנכ"ל רשת המכללות סאן ספארק. ומוסיף, כי ניתן ואפילו רצוי להקדים את גיל הכניסה להיי טק ולהתחיל בחינוך טכנולוגי כבר בגיל הרך.

הדור של היום גדל בסביבה טכנולוגית מואצת, נחשף מגיל אפס למגוון המסכים הקיימים, עד כדי כך שניראה כי היכולת להפעיל מסכי מגע הינה תכונה מולדת ולא נרכשת. הילדים לא נשארים אדישים לסביבתם והם חוקרים ודורשים לדעת ולהבין יותר.

במסגרת החינוך הבית ספרי, רק בשנות הלימוד המתקדמות יותר ועל סף סיום הלימודים נילמדים מקצועות טכנולוגיים ברמה די בסיסית שאינה מאפשרת ליזום ולפתח רעיונות חדשים ורק מאפשרת טעימה קטנה מקידמת הטכנולוגיה.

לכן, זיהיתי את הצורך במתן מסגרת משלימה לילדים המעוניינים להתקדם ולרכוש ידע מקצועי ממשי מעבר לזה הנרכש בין כתלי בית הספר. לשם כך, יזמתי וייסדתי רשת מכללות היי טק ייחודית, המכשירה ילדים בגילאים 9-17 למקצועות הטכנולוגיים המבוקשים ומסייעת להם להשתלב כבר בגילם הצעיר בשוק ההיי טק המקומי".

המכללה משמשת כחממת היי טק לילדים ונוער ביחד עם שותפותיה העיסקיות, אינטל מיקרוסופט, בנק לאומי וביטוח ישיר.
במהלך השנים, הכשירה המכללה כ 22,000 בני נוער בגילים 9 -17 למקצועות ההיי טק בעודם לומדים בבית הספר או בתיכון, והעניקה להם את האפשרות יוצאת הדופן  לצאת לשוק העבודה כבר בגיל צעיר מאוד וליהנות מעצמאות כלכלית ומקצועית.

דני אויריק, מייסד המכללה, היה רק נער בן 16 כאשר נדרש לעמוד מול סגל בכיר של מרצים באוניברסיטה כדי להעביר להם קורס פשוט באקסל. אז נוכח לדעת כי אנשים מלומדים אלו המחנכים את דור המחר באקדמיה, מתקשים בלימוד האקסל הבסיסי והסיק מכך שיש להתחיל ברכישה של הידע הטכנולוגי בגיל צעיר ככל שניתן.

בתום השירות הצבאי, אויריק ידע בדיוק לאן פניו מועדות וכך הקים את מכללות סאן ספארק.

כיום, 20 שנה אחרי אותו קורס אקסל, דני גאה בשתי מכללות פעילות ומצליחות שהקים בערים ראשל"צ ואשדוד. הוא מאמין כי כבר בגיל צעיר יש לתעל את יתרונות המחשב לטובת התפתחות הילד בהתאם לכישוריו האישיים, צרכיו והנושאים שמעניינים אותו. להשקפתו, אין כל סיבה להמתין לגיל 20+ כדי לרכוש מקצוע מבוקש לחיים ולקבל את הכלים לעצמאות מקצועית וכלכלית.

ואכן, מאז הקמתה, סאן ספארק פיתחה עשרות קורסים במקצועות המבוקשים והיוקרתיים ביותר בתחום המחשוב וההיי-טק: מנהלי רשתות, תכנות, גרפיקה, מולטימדיה ועוד.

 המכללה משקיעה משאבים רבים וכן מעמידה לרשות תלמידיה ציוד טכנולוגי חדשני ומתקדם, תוכנות מובילות, מגייסת לשורותיה את מיטב המומחים, מעניקה השתלמויות מקצועיות קבועות ועוד.

בוגרי המכללה ותלמידיה הפעילים עומדים מאחורי עשרות פיתוחים טכנולוגיים, שירותים ומוצרים מוצלחים ואף מבוקשים- תלמידת תיכון פיתחה אפליקציה ייחודית לסידור ארון הבגדים, תלמיד תיכון השתתף בפיתוח אפליקציה לעמותות שתומכת באנשים עם מוגבלויות, נערה עיצבה לוגו למכון רון ורדי, תלמיד נוסף  פיתח תוכנה שיודעת לתקן ולבדוק תקלות במכונות של חברת מחשבים מובילה. כיום, נמצא בתהליך מתקדם של מכירת השירות לחברה בינלאומית.

ישנם סיפורי הצלחה נוספים של ילדים – תלמיד תיכון שלמד בחוג הטכנאים, משמש כיום כטכנאי בכיר בסניף ראשל"צ, עובד מן המניין של המכללה מזה כשנה וחצי. נער בן 13 פתח חברה לתיקוני PC והוא משקיע בפיתוח העסק ובשיווקו.

http://www.karmel.co.il/index.php?option=com_content&task=view&id=33323

]]>
סאן ספארק: צעדים ראשונים בעולם ההייטק https://sunspark.org/?p=5511 Mon, 12 Jun 2017 05:00:34 +0000 https://sunspark.org/?p=5511 http://www.nrg.co.il/online/48/ART2/856/866.html

את הצעדים הראשונים בעולם ההייטק אפשר להתחיל מוקדם מאוד ומסתבר שיתר על כן, אף רצוי וכדאי מסיבות רבות. העולם שועט קדימה במהירות, הטכנולוגיה המתקדמת מתווה את הסביבה המודרנית בה אנו חיים, ועל כן, המדיה, רשת האינטרנט, הסמארטפונים, אפליקציות תוכנות ומערכות המידע והמחשוב, מלווים אותנו בחיי היומיום, החל מהדברים הקטנים ביותר ועד לגדולים ביותר.

זהו עידן ההייטק, והילדים שלנו נולדים וגדלים בעולם הסובב סביב מערכות מחשוב. הילדים כיום מוכשרים מטבעם בתחומים שונים אותם אנו, המבוגרים, עמלים ללמוד, להבין וליישם. הם צמאים לידע, רוכשים אותו בקלות יחסית ושולטים בטכנולוגיות השונות ולכן קורס סייבר יכול להתאים לצעירים בכל גיל.

עם זאת, על אף שהדבר מתבקש, מערכת החינוך ובתי הספר הרגילים אינם ערוכים עדיין להעניק לילדים את כל הידע והניסיון שהם רוצים ומסוגלים לו, ואין ביכולתם לפתח דיו את כישוריהם בתחומי המחשב השונים.

בדיוק לשם כך הוקם בית הספר סאן ספארק – מרכז הידע, המתמחה בלימוד והכשרת ילדים ובני נוער בכל תחומי הטכנולוגיה, המחשבים וההייטק. סאן ספארק הוא האקדמיה הרשמית של חברת מייקרוסופט בישראל, והגורם המוסמך מטעמם ללמד ולהדריך ילדים ובני נוער בכל תחומי התוכנה והחומרה. מעבר  ללימודים בתחומי המחשב והטכנולוגיה, התלמידים בבית הספר מקבלים ליווי ל-10 יחידות בבגרות במחשבים, וכן במקצועות  אנגלית, מתמטיקה ולוגיקה.

אקדמיית סאן ספארק היא גם שותפה של חברת INTEL הבינלאומית בכל הקשור ללימודי תחום החומרה.

מנכ”ל ובעלי אקדמיית סאן ספארק, מי שהקים את שני סניפי בית הספר בראשל”צ ובאשדוד, בשנת  1997, הוא מר דני אויריק – מפתח מערכות בהכשרתו, יועץ של חברת INTEL  הבינלאומית ומוסמך מטעם חברת MICROSOFT  לשיווק והדרכה בתחום.

“הסניפים שלנו מותאמים לעבודה עם ילדים ובני נוער שחובבים מחשבים ושמגלים עניין בתחומי ההיי-טק והטכנולוגיה”, אומר אויריק, “האקדמיה מתמחה בלימוד כל מקצועות המחשב והטכנולוגיה בדרך ייחודית ומקצועית, החל מגיל תשע. הקורסים שאנחנו מציעים הם בשלושה תחומים: תכנות מחשבים, טכנאות מחשבים וגרפיקה ממוחשבת. כל הציוד באקדמיה הוא של INTEL. התלמידים יכולים לרכוש ידע על כל מערכות ההפעלה של מיקרוסופט וכל התוכנות הנלוות אליהן, כולל מערכות הגנה ולסיים כטכנאי מחשבים, או מנהלי רשתות עם הסמכה של מיקרוסופט. בסיום הלימודים יקבלו התלמידים תעודה מטעם סאן ספארק. יש מסלולים בהם ניתן לקבל תעודת הסמכה בינלאומית של MICROSOFT”.

למסגרת האקדמית של בית הספר סאן ספארק מגיעים תלמידים מחיפה ועד דימונה. על אף המרחק, הילדים מקפידים להגיע ללימודים והדבר חשוב עבורם. המסגרת פועלת בשעות אחר הצהריים והערב, פעם או פעמיים בשבוע, משך כל מפגש שעתיים- שלוש. לצוות בית הספר ניסיון רב בהדרכה ובהכשרה של ילדים ובני נוער, ועד כה למדו במסגרתו כ-35,000 תלמידים, השנה, לומדים בשני סניפי בית הספר שבראשל”צ ובאשדוד כ-2000 תלמידים. בכל שנה גובר הביקוש והעניין מצד הצעירים לתחומי ההיי-טק והטכנולוגיה והדבר מתבטא בכמות הנרשמים ללימודים.

נשמע מושלם עבור ילדיכם? גם אנחנו חושבים כך.

מגמות הלימודים הפופולאריות בבית הספר

לא מפתיע לגלות שהמגמה ללימוד פיתוח אפליקציות היא הפופולארית ביותר. התחום הזה ממגנט וכל ההתעסקות עם סמארטפונים וטאבלטים היא מבוקשת מאוד. תלמידים מגלים סקרנות אדירה בכל מה שקשור לפיתוח ובניה של אפליקציות. מנכ”ל האקדמיה מעיד כי לתחום זה אין גיל. ידוע שהיום כל אחד יכול לפתח משחק או אפליקציה, למכור אותם בחנות ברשת ולהתחיל להרוויח כסף. בית הספר מציע עוד מגוון רב של קורסים מבוקשים כמו בניית תוכנות מחשב ומשחקי מחשב, פיתוח ועיצוב של אתרי אינטרנט, פיתוח תוכנות לסמארטפונים, קורסים של ניהול רשתות, גרפיקה ממוחשבת, עיצוב גרפי ואנימציה, גם בהדפסה תלת מימדית, כל אחד יכול למצוא את התחום שהכי מתאים והכי קוסם לו.

בוגרי סאן ספארק

האקדמיה של סאן ספארק היא לא סתם תכנית העשרה חובבנית לשעות הפנאי, מעבר ללמידה ברמת התחביב, לחוויה הלימודית המעשירה ולפן החברתי, במהלך הלימודים התלמידים בבית הספר מכינים פרויקטים לצבא וחלקם מתקבל ליחידות המחשוב המובחרות בצה”ל, לתחומים כמו אבטחת מידע ועיצוב, ומחשוב של ציוד. לבוגרי בית הספר קיימת האפשרות להתגייס למחלקת המחשוב של משטרת ישראל במקום לשירות צבאי. בסופו של דבר אין ספק שבוגרי בית הספר השתלבו במגוון תחומים בתעשיות המחשוב והיי-טק בישראל, בזכות ההכשרה שקיבלו באקדמיה של סאן ספארק. בוגרי סאן ספארק הם העתיד הצבאי והתעשייתי במדינת ישראל.

הכנסו לאתר סאן ספארק ותוכל להתרשם ממגוון הקורסים שלנו

http://www.nrg.co.il/online/48/ART2/856/866.html

]]>
סאן ספארק מרכז הידע – כנס 2017 ראשון לציון https://sunspark.org/?p=5504 Wed, 07 Jun 2017 07:36:19 +0000 https://sunspark.org/?p=5504

אירוע כנס חלוקת תעודות שתקיים בתאריך 28/05/2017 יום א' בשעה 19:00 לתלמידי סאן ספארק מרכז הידע שסיימו קורסים ופרוייקטים של שנת 2016 -2017 בהיכל התרבות ראשון לציון . 

בכנס השתתפו מעל 900 תלמידים אשר סיימו את לימודיהם בהצלחה! במהלך הכנס הוצגו פרויקטים מיני רבים שהוגשו ע"י התלמידים במהלך שנת 2016 – 2017 . 

ראשית אנו מברכים את בוגרי המחזור והוריהם היקרים שהשתתפו בכנס , על המאמץ ההשקעה והסבלנות לאורך השנים .

תודות לשותפים ההעסקיים :  חברת מיקרוסופט , עיריית ראשון לציון ,  הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, המרכז לנוער וצעירים ראשון לציון , וכל בתי הספר מראשון לציון הסביבה! 

חברת סאן ספארק מאחלת לכולכם המשך שיתוף פעולה פורה , בריאות והצלחה בהמשך הדרך! 

<<תמונות>>

 ערוץ וידאו יוטיוב סאן ספארק מרכז הידע

]]>
סאן ספארק מרכז הידע 2017 https://sunspark.org/?p=5499 Wed, 07 Jun 2017 06:39:10 +0000 https://sunspark.org/?p=5499

אירוע כנס חלוקת תעודות שתקיים בתאריך 28/05/2017 יום א' בשעה 19:00 לתלמידי סאן ספארק מרכז הידע שסיימו קורסים ופרוייקטים של שנת 2016 -2017 בהיכל התרבות ראשון לציון . 

בכנס השתתפו מעל 900 תלמידים אשר סיימו את לימודיהם בהצלחה! במהלך הכנס הוצגו פרויקטים מיני רבים שהוגשו ע"י התלמידים במהלך שנת 2016 – 2017 . 

ראשית אנו מברכים את בוגרי המחזור והוריהם היקרים שהשתתפו בכנס , על המאמץ ההשקעה והסבלנות לאורך השנים .

תודות לשותפים ההעסקיים :  חברת מיקרוסופט , עיריית ראשון לציון ,  הרשות העירונית למלחמה בסמים ואלכוהול, המרכז לנוער וצעירים ראשון לציון , וכל בתי הספר מראשון לציון הסביבה! 

חברת סאן ספארק מאחלת לכולכם המשך שיתוף פעולה פורה , בריאות והצלחה בהמשך הדרך! 

]]>
חג השבועות בעידן המודרני – מונחים ומושגים https://sunspark.org/?p=4393 Mon, 29 May 2017 06:08:28 +0000 https://sunspark.org/?p=4393

חג השבועות החל בחודש בשישי לחודש סיון, מכיל מספר מועדים המסמלים אירועים שונים, שהפכו למועד אחד. שבועות הוא חג קיצי וקליל המשלב מנהגים עתיקים שחודשו והותאמו לעידן המודרני.

 

שמות החג

חג השבועות – ישנם שני פירושים לחג השבועות. הראשון נוגע למצווה לחגוג את החג 7 שבועות ויום אחד מקציר העומר. הפירוש השני נוגע לשבועת הברית שעם ישראל נשבע לפני האל.

חג הביכורים – הכינוי חג הביכורים מקורו בפסוק ל"ד כ"ב בספר שמות, והוא "וחג שבועות תעשה לך ביכורי קציר חטים". בעבר נהגו להתחיל את עונת הביכורים כשכל אחד היה לוקח מתוצרת אדמתו והיה מביא אותה למקדש.

חג הקציר – מקורו של השם חג הקציר בפסוק כ"ג ט"ז בספר שמות – "וחג הקציר בכורי מעשייך אשר תזרע בשדה". הקציר הוא על שם קציר החיטים בתקופת החג.

חג מתן תורה – זכר למתן תורה במעמד הר סיני בתאריך זה.

יום הקהל – היום של מתן התורה מכונה גם "יום הקהל".

עצרת (או עצרת של פסח) – השם עצרת נוצר בתקופת חז"ל והוא מתייחס לימי ספירת העומר אשר מפרידים ביניהם הם ימי חול המועד ולמונח "עצרת" כשהציבור מתכנס כולו ונעצר במקום אחד.

 

מנהגי החג

באותה מידה שלחג השבועות יש מספר שמות המתקשרים למספר נושאים, לחג מנהגים שונים המתקשרים לאותם נושאים.

אזהרות – מדובר בפיוטים מיוחדים לחג אשר עוסקים בעיקר במניין תרי"ג מצוות.

אקדמות – פיוט הכתוב בארמית שנוהגים לומר לפני קריאת התורה בשבועות. (בעדת אשכנז)

הבאת ביכורים – מדובר במנהג שהתחדש בגין ההתיישבות העובדת בארץ, שבו נוהגים להביא ביכורים מתוצרת האדמה במהלך טקס מרשים.

חלות מיוחדות לשבועות – חלות הנעשות במיוחד בחג השבועות מהוות מנהג ידוע ואהוב של החג. "עוגות הר סיני" הינן חלות בעלות שבע שכבות או שבעה קפלים המתקשרות לשבעת הרקיעים שדרכם ה' ירד להעניק את התורה לישראל. בעדות שונות נוהגים לאפות חלות בדמוי סולם- כזכר עליית משה להר סיני, בצורה של לוחות הברית ועוד.

ירק לשבועות – נוהגים במהלך החג לקשט את הבתים ואת רצפת בית הכנסת בירק, פרחים וענפים.

כתובה לחג השבועות – נוהגים לקרוא טקסט פרוזה או שירה המשמש כמעין כתובה בין עם ישראל לתורה, או בין ה' לבין ישראל, כשיום מתן התורה הוא יום הנישואין. (עדות ספרד)

מאכלי חלב וגבינה – בחג השבועות נוהגים לאכול מאכלי חלב וגבינה בגין מספר טעמים.

מגילת רות – נוהגים לקרוא את מגילת רות מתוך קלף בבתי כנסת לפני קריאת התורה.

עשרת הדברות – נוהגים לקרוא בציבור את 10 הדברות כחלק מן התפילה.

שבעת המינים – שבעת המינים שבהם התברכה הארץ מהווים אחד מסימני ההיכר החשובים של החג.

שושנתות – נוהגים להדביק על חלונות הבתים מגזרות נייר המשלבות סמלי חג השבועות וחיתוכים דקורטיביים.

שני תבשילים – נהוג לאכול במהלך החג שני תבשילים: תחילה מאכל אחד של חלב ויותר מאוחר אחד של בשר. התבשילים מהווים זכר לקורבן פסח ולקרבן החגיגה. לכל אחד מהתבשילים לחם ייחודי משלהם כנגד שני סוגי הלחם שהקריבו ביום הביכורים.

תיקון ליל שבועות – נוהגים לא ללכת לישון בליל החג אלא לעסוק בלימוד בליל החג.

]]>
כנס חלוקת תעודות 2017 ראשון לציון https://sunspark.org/%d7%9b%d7%a0%d7%a1-%d7%97%d7%9c%d7%95%d7%a7%d7%aa-%d7%aa%d7%a2%d7%95%d7%93%d7%95%d7%aa-2017-%d7%a8%d7%90%d7%a9%d7%95%d7%9f-%d7%9c%d7%a6%d7%99%d7%95%d7%9f Mon, 08 May 2017 15:13:44 +0000 https://sunspark.org/?p=5461

    תמונה ללא כיתוב
    זוהי שאלת חובה שיש לענות עליה

]]>