מהם ההבדלים בין חוג מקצועי לחוג פנאי?

30785451_l

מה כדאי לבדוק כשהילד מבקש להירשם לחוג למחשבים?

שמתם לב לאחרונה שילדכם מגלה עניין בתחום המחשבים. הוא יכול לשבת שעות על האייפד, הסמארטפון, המחשב, הטלוויזיה, בקיצור, כל מסך שעליו מתרוצצות דמויות, הוא מקור משיכה עבור ילדכם. לעיתים הילד בעצמו מבקש לרשום אותו לחוג מחשבים, ולפעמים, ההורים בעצמם חושבים על האופציה של הרשמת הילד לחוג מחשבים, שיעניק לילדם, ידע ועיסוק מעניין בשעות שלאחר בית הספר. הבחירה איזו חוג לבחור עבור ילדם, חוג מקצועי שבו הילד מקבל ידע מקצועי, עיוני ומעשי, שיכול להוביל אותו ללימודי מקצוע העתיד שלו, או לבחור בחוג פנאי, שהידע המועבר לילדים, בסיסי ונועד בעיקר כדי לספק את יצר הסקרנות ולתת כמה כלים כדי שהילדים יוכלו לבנות בעצמם משחקים על המחשב או באפליקציות השונות. לא פעם, הורים וילדיהם מגלים את כישוריהם הטבעיים של הילדים, וזאת בזכות שילוב הילדים בחוגים מקצועיים למחשבים.

מהו ההבדל המהותי בין חוגי פנאי לבין חוג מקצועי?

כאשר עושים השוואה בין חוג מקצועי למחשבים לבין חוגי פנאי, אפשר לראות את ההבדלים המהותיים ביניהם. היעד העיקרי של חוגי פנאי, הינו להקנות ידע למשתתפים שיאפשר להם להכיר את הבסיסים העיקריים של התחום הנלמד. כלומר, ידע שבעזרתו המשתתפים יקבלו מענה סביר לסקרנות שלהם, כמה כלים חשובים אשר יאפשרו להם לעסוק באופן מעשי בתחביב שלהם, אך לא ידע נרחב אשר במסגרת של חוג מקצועי. לתלמידים המגיעים לחוגי פנאי, אין ציפיות גדולות מהחומרים המועברים בחוגים, וזאת אחת המסיבות, מדוע המדריכים בחוגי פנאי, אינם מרגישים שעליהם להעביר למשתתפים ידע נוסף, מעשי ועיוני. וזאת בניגוד למתרחש במסגרת של חוג מקצועי, שבמהלכו המשתתפים לומדים את היסודות של תחום המחשוב, וכיצד להפיק מהידע הנרכש את המקסימום.

על מנת להיות בטוחים שילדיהם זוכים בידע ובתנאי הלימוד הטובים ביותר, על ההורים לרשום את ילדיהם למוסד לימודי בעל מוניטין בתחומו. כאשר לומדים במסגרת של חוג מקצועי למחשבים, השיעורים מתקיימים בכיתות מרווחות בעזרת ציוד טכנולוגי מתקדם ומשוכלל. את השיעורים עצמם מעבירים מדריכים מקצועיים ומיומנים, מדריכים שבאמצעות הידע והניסיון שלהם, מצליחים להעניק למשתתפים ידע עשיר שנרכש במהלך השנים. ידע שאיתו התלמידים יוכלו להגיע להישגים בקורס עצמו ובעתיד הרחוק, כשיבחרו ללמוד את אותו התחום במוסדות להשכלה גבוהה.

במכללת סאן ספארק התלמידים מקבלים את התנאים האופטימאליים לרכישת מקצועות מתחום המחשבים. סאן ספארק ערוכה להעניק לתלמידים את הידע, הניסיון והכלים לעסוק ולהעמיק את הידע הנרכש בין כתלי המכללה. וזאת, בזכות המערך הלוגיסטי של המכללה, כיתות הלימוד המרווחות והמשוכללות, צוות מדריכים מקצועי ומנוסה העוסק בתחומים שהוא מלמד, יחס חם ותומך בתלמידים המתקשים בתחילת דרכם ועוד.

בדוק גם

על הדרך בה הרגשה טובה מובילה להצלחה – סאן ספארק המקום הנכון לילד שלך

כהורים ההצלחה והתחושה הטובה של הילדים שלנו הם הדבר הכי חשוב. יש הרבה מאוד דרכים …

Call Now Button