דור המחר של אומת הסטארט אפ כבר כאן!

http://www.karmel.co.il/index.php?option=com_content&task=view&id=33323

"ישראל הנה מעצמת סטארט אפ, אבל המגרש הזה אינו שמור רק למבוגרים", כך טוען דני אויריק יזם ומנכ"ל רשת המכללות סאן ספארק. ומוסיף, כי ניתן ואפילו רצוי להקדים את גיל הכניסה להיי טק ולהתחיל בחינוך טכנולוגי כבר בגיל הרך.

הדור של היום גדל בסביבה טכנולוגית מואצת, נחשף מגיל אפס למגוון המסכים הקיימים, עד כדי כך שניראה כי היכולת להפעיל מסכי מגע הינה תכונה מולדת ולא נרכשת. הילדים לא נשארים אדישים לסביבתם והם חוקרים ודורשים לדעת ולהבין יותר.

במסגרת החינוך הבית ספרי, רק בשנות הלימוד המתקדמות יותר ועל סף סיום הלימודים נילמדים מקצועות טכנולוגיים ברמה די בסיסית שאינה מאפשרת ליזום ולפתח רעיונות חדשים ורק מאפשרת טעימה קטנה מקידמת הטכנולוגיה.

לכן, זיהיתי את הצורך במתן מסגרת משלימה לילדים המעוניינים להתקדם ולרכוש ידע מקצועי ממשי מעבר לזה הנרכש בין כתלי בית הספר. לשם כך, יזמתי וייסדתי רשת מכללות היי טק ייחודית, המכשירה ילדים בגילאים 9-17 למקצועות הטכנולוגיים המבוקשים ומסייעת להם להשתלב כבר בגילם הצעיר בשוק ההיי טק המקומי".

המכללה משמשת כחממת היי טק לילדים ונוער ביחד עם שותפותיה העיסקיות, אינטל מיקרוסופט, בנק לאומי וביטוח ישיר.
במהלך השנים, הכשירה המכללה כ 22,000 בני נוער בגילים 9 -17 למקצועות ההיי טק בעודם לומדים בבית הספר או בתיכון, והעניקה להם את האפשרות יוצאת הדופן  לצאת לשוק העבודה כבר בגיל צעיר מאוד וליהנות מעצמאות כלכלית ומקצועית.

דני אויריק, מייסד המכללה, היה רק נער בן 16 כאשר נדרש לעמוד מול סגל בכיר של מרצים באוניברסיטה כדי להעביר להם קורס פשוט באקסל. אז נוכח לדעת כי אנשים מלומדים אלו המחנכים את דור המחר באקדמיה, מתקשים בלימוד האקסל הבסיסי והסיק מכך שיש להתחיל ברכישה של הידע הטכנולוגי בגיל צעיר ככל שניתן.

בתום השירות הצבאי, אויריק ידע בדיוק לאן פניו מועדות וכך הקים את מכללות סאן ספארק.

כיום, 20 שנה אחרי אותו קורס אקסל, דני גאה בשתי מכללות פעילות ומצליחות שהקים בערים ראשל"צ ואשדוד. הוא מאמין כי כבר בגיל צעיר יש לתעל את יתרונות המחשב לטובת התפתחות הילד בהתאם לכישוריו האישיים, צרכיו והנושאים שמעניינים אותו. להשקפתו, אין כל סיבה להמתין לגיל 20+ כדי לרכוש מקצוע מבוקש לחיים ולקבל את הכלים לעצמאות מקצועית וכלכלית.

ואכן, מאז הקמתה, סאן ספארק פיתחה עשרות קורסים במקצועות המבוקשים והיוקרתיים ביותר בתחום המחשוב וההיי-טק: מנהלי רשתות, תכנות, גרפיקה, מולטימדיה ועוד.

 המכללה משקיעה משאבים רבים וכן מעמידה לרשות תלמידיה ציוד טכנולוגי חדשני ומתקדם, תוכנות מובילות, מגייסת לשורותיה את מיטב המומחים, מעניקה השתלמויות מקצועיות קבועות ועוד.

בוגרי המכללה ותלמידיה הפעילים עומדים מאחורי עשרות פיתוחים טכנולוגיים, שירותים ומוצרים מוצלחים ואף מבוקשים- תלמידת תיכון פיתחה אפליקציה ייחודית לסידור ארון הבגדים, תלמיד תיכון השתתף בפיתוח אפליקציה לעמותות שתומכת באנשים עם מוגבלויות, נערה עיצבה לוגו למכון רון ורדי, תלמיד נוסף  פיתח תוכנה שיודעת לתקן ולבדוק תקלות במכונות של חברת מחשבים מובילה. כיום, נמצא בתהליך מתקדם של מכירת השירות לחברה בינלאומית.

ישנם סיפורי הצלחה נוספים של ילדים – תלמיד תיכון שלמד בחוג הטכנאים, משמש כיום כטכנאי בכיר בסניף ראשל"צ, עובד מן המניין של המכללה מזה כשנה וחצי. נער בן 13 פתח חברה לתיקוני PC והוא משקיע בפיתוח העסק ובשיווקו.

http://www.karmel.co.il/index.php?option=com_content&task=view&id=33323

בדוק גם

רשת סאן ספארק חוגגת 22 שנות עבודה פוריה ומוצלחת

רשת סאן ספארק חוגגת 22 שנות עבודה פוריה ומוצלחת

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות