חוג מנהל רשתות מעשי של מיקרוסופט

מנהל רשתות מקצועי
מנהל רשתות מקצועי

 

מהן מטרותיו של קורס רשתות מעשי של מיקרוסופט

 חוג מנהל רשתות מעשי של מיקרוסופט מכשיר תלמידים שרואים את עתידם במקצוע מרתק ומאתגר ומעוניינים להיות חלק מתעשיית ההייטק בהווה ובעתיד.

תחומי הלימוד הנלמדים בקורס הם: תשתיות מיקרוסופט, פיתוח, בסיסי נתונים, אבטחת מידע ותקשורת. כל מי שמכיר את התחומים הנלמדים בקורס, יגלו בעתיד, שדלתות של מקומות עבודה רבים ייפתחו לפניו. התלמידים לומדים במעבדות המצוידות באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים הפעילים היום בשוק.

במהלך חוג מנהל רשתות מעשי של מיקרוסופט התלמידים נהנים מהניסיון והידע שהמרצים רכשו כאנשי מקצוע.

חלק מהמסלול מכשיר את התלמידים להתמודד לבד עם תכנים שאינם נלמדים בקורס. התלמידים יוצאים מוכנים כשהם יכולים להתמודד עם אתגרים וחידושים. תכני הקורס מתעדכנים לכל אורך הקורס. בנוסף, מושם דגש על תרגול והתנסות בליווי הדרכה צמודה.

 לרשותם של המשתתפים, מרצים אשר דואגים שהתלמידים יקבלו תמיכה ועזרה בקטעים הקשים והמאתגרים בקורס.

 מהו תפקידו של מנהל רשתות?

 ניהול רשתות הינו מקצוע הנדרש בארגונים ממשלתיים, ציבוריים ופרטיים. הוא גם מקצוע מבוקש בקרב הציבור הרואה את עתידו בתחום המחשוב, ורואה בתפקיד של מנהל רשתות הזדמנות לממש את ציפיותיו לקידום מהיר בתחום ההייטק. תפקידיו של מנהל רשתות רבים ומגוונים. הוא אחראי על הפעלת המערכות בארגון, הוא שולט על רשתות, חומרות, אינטרנט ואינטראנט, אבטחת מידע, פתיחה וסגירה של השרתים ועוד.

בנוסף, באחריותו של מנהל רשתות, להפעיל בארגון, תוכנות שונות כמו: מערכות הפעלה במחשבים אישיים, עבודה עם בסיסי נתונים, שרתי דואר, מערכות פקסים, שליטה על מערכות מידע, מעקב ואחזקת שרת אינטרנט ועוד. תפקידו של מנהל רשתות הוא תפקיד חיוני בארגונים שעובדים עם מחשבים באופן רציף ושוטף. מנהל רשתות מקצועי ומיומן יכול לייעל את העבודה בארגון שבו הוא אחראי על ניהול הרשתות.

 אילו תכונות נדרשות ממנהל רשתות מקצועי

כאשר אדם בוחר בלימודים של ניהול רשתות כמקצוע עתידי, עליו לבחון האם הוא מתאים לתפקיד, ואם הלימודים מתאימים לשאיפות שלו. אדם המעוניין בתפקיד של מנהל רשתות, צריך לקבל הסמכה מקצועית בקורסים של MCSA או בקורס של MCSE. מעבר להכשרה המקצועית, אדם שעובד בניהול רשתות צריך להיות בעל משמעת עצמית, לגלות עצמאות בלימוד, ויכולת של ריכוז בתנאים קשים, כשהוא לומד תוך כדי תנועה, נושאים חדשים כולל התמודדות עם מצבים שלא נלמדו בקורס. עבודה כמנהל רשתות תובעת מהמחזיק בתפקיד, שעות עבודה ארוכות מול מחשב, עמידה בלו”ז קשיח ובדד ליינים. זהו חלק התובעני של העבודה, אך מי שרואה את עתידו בתחום מאתגר ומרתק, מכין את עצמו גם לתסריט הנ”ל.

מהן אופציות התעסוקה של מנהל רשתות

התחום של ניהול רשתות מאפשר לבעלי מקצוע שכר נאה ואפשרות של קידום ברמות המשכורת ככל שהוותק שלהם גדל. בכל ארגון יש חישובי שכר שונים ולכן, לא ניתן לקבוע תקרת שכר אחידה למנהל רשתות מתחיל או בכיר. עם זאת, מנהל רשתות שיוכיח את היעילות שלו, את יכולת הלמידה העצמית שלו, ואת עמידתו האיתנה בפני אתגרים וקשיים המתגלים תוך כדי העבודה, יוכל ליצור מוניטין כמנהל רשתות מצטיין, ולהגיע להישגים וקידום, גם מבחינת תנאי השכר וגם מבחינת קידום בתפקיד.

 כל הזכויות שמורות © סאן ספארק מרכז הידע.

בדוק גם

על הדרך בה הרגשה טובה מובילה להצלחה – סאן ספארק המקום הנכון לילד שלך

כהורים ההצלחה והתחושה הטובה של הילדים שלנו הם הדבר הכי חשוב. יש הרבה מאוד דרכים …

כתיבת תגובה

Call Now Button