קייטנת סייבר

קייטנת סייבר
 קייטנת סייבר

קייטנת סייבר מבית מכללת סאן ספארק היא קייטנת הסייבר המתקדמת ביותר לילדים ולבני הנוער. כל התכנים בקייטנה נכתבו במיוחד עבור הילדים והותאמו לרמות השונות. בקייטנה ייחשפו הילדים לנושא הסייבר, אחד הנושאים החמים ביותר המתפתח בכל העולם, וגם בישראל, בקצב מסחרר וילמדו את יסודות הסייבר.

קייטנת סייבר זוהי ההזדמנות להעניק לילדים את הידע והכלים החדישים ביותר בתחום מתוך זיהוי ההזדמנויות הטמונות בתחום והכנת הילדים לעולם המבוגרים מתוך הנאה ויצירת סקרנות.

במסגרת הקייטנה ילמדו הילדים ובני הנוער תחומים שונים מעולם הסייבר, הם ילמדו פיתוח אפליקציות, כתיבת קוד ותכנות וישמעו הרצאות ממיטב החוקרים בתחום.

נוסף על לימוד והתמקצעות בתחום הסייבר ייהנו הילדים מפעילויות גיבוש, יכירו חברים חדשים ויעשו את הצעד הראשון לקראת העתיד כפעילים בענף הסייבר.

 

קייטנת סייבר – אתם שואלים, צוות המומחים של סאן פארק עונה

שאלה: מה משמעות המילה סייבר?

תשובה: למונח סייבר יש שני מובנים. הראשון הוא שם כולל למרחב האינטרנטי, לכל מה שרץ ברשתות או נשמר כקובץ במרחב האינטרנטי, והמובן השני זהו כינוי לאבטחת מידע, כינוי הלקוח מהמושג באנגלית "סייבר סקיוריטי".

שאלה: מהי הסיבה שבזמן האחרון אנחנו שומעים  בתדירות גבוהה את המונח סייבר?

תשובה: בשנים האחרונות עם התפתחות רשת האינטרנט והשימוש הרב הנעשה בה כמעט בכל משרד ובית יש  עלייה משמעותית במתקפות על אתרים ופורטלים חשובים הגורמים לנזקים רבים. מתקפת סייבר עלולה לשבש את השגרה במקומות חיוניים רבים כמו בבתי חולים, בקווי ייצור חיוניים במפעלים, לגרום לתקלות בחברות שילוח בינלאומיות, לפגיעה במטוסים, במערכות הרכבות, בגביית תשלומים במקומות רבים ועוד. בעקבות מתקפות אלו גובר הצורך בהגנה על אתרים ופורטלים שונים ובאבטחת מידע, וזו הסיבה שכולם מדברים ולומדים על המונח סייבר.

שאלה: האם ענף הסייבר הוא ענף מקומי?

תשובה: כן ולא. את ההגנה על האתרים והפורטלים מפעילות לעתים חברות מקומיות, אך מקורות ההתקפה יכולים להיות גם בין לאומיים. כל פורץ מחשבים מוכשר ומיומן הנמצא, לדוגמא, במרתף באוקראינה או בדרום  אמריקה, יכול לבצע מתקפה ולגרום לנזקים המוערכים במיליוני דולרים גם ארצות רחוקות, בניו יורק, בתאילנד וגם בישראל.

שאלה: למה כדאי לרשום את הילדים או את בני הנוער לקייטנת סייבר?

תשובה: קייטנת סייבר היא קייטנה מעניינת ומאתגרת, קייטנה העוסקת בתחום חם המושך גם ילדים ובני נוער. בקייטנה יקבלו הילדים ידע וכלים מעשיים שיעשירו את עולמם הפנימי ויכינו אותם להצלחה בעתיד כאנשי סייבר מקצועיים. לילדים אשר אוהבים את תחום הקייטנה, קייטנת סייבר במכללת סאן פארק תעניק הצצה לעולם מאתגר ומסקרן ותאפשר להם למצות את הפוטנציאל האישי שלהם.

אולי יעניין אותך:

חוגי העשרה לילדים

קורס מחשבים למתחילים

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות