חוג סייבר לנוער

למילה סייבר יש שתי משמעויות, במשמעות הראשונה המילה סייבר כוללת את כל המרחב הקיברנטי, מרחב מטפורי של רשתות מחשב ומערכות מחשב שבהן נאגרים נתונים אלקטרוניים רבים ודרכם אפשר לבצע תקשורת מקוונת ישירה בלי להיות תלויים במיקום הגיאוגרפי של האנשים והגופים שאתם אנו יוצרים את הקשר.

במשמעות השנייה, המילה סייבר משמשת בעיקר כקיצור של המונח "סייבר סקיוריטי" שמשמעו הוא אבטחת מידע.

במהלך שלושים השנים האחרונות מציאות החיים שלנו השתנתה. לפני כשלושים שנה כמעט ולא היו לנו מחשבים, וודאי שלא היה מחשב בכל בית, גם גוגל, יוטיוב ופייסבוק לא היו קיימים ואילו כיום בכל בית, ולפעמים בכל חדר בבית, יש מחשב והעולם האינטרנטי מאפשר לנו להעביר כמויות גדולות של מידע, שידורים חיים של אירועים המתרחשים במרחק של אלפי קילומטרים ועוד.

עולם הסייבר נחשף לקהל אנשים גדול הודות לשתי סיבות עיקריות, פתיחת רשת האינטרנט לציבור הרחב והוזלת מחירי המחשבים. הגישה אל מידע בעל ערך הפך להיות נגיש, חשוב ובעל ערך וקצב החידושים בתחום הולך וגובר. בכל יום אנו  נחשפים למוצרים חדשים שלפני כשלושים שנה אפילו לא היינו יכולים לחלום עליהם.

אז אחרי כל ההקדמה הארוכה, מה הפלא שעולם הסייבר הוא עולם מרתק, מסעיר ומעשיר, עולם שרבים רוצים להכיר אותו לעומק, ואין דרך טובה יותר להכיר את העולם המרתק הזה יותר מאשר להצטרף אל חוג סייבר לנוער.

חוג סייבר לנוער – מה לומדים בקורס

את תכני הקורס אפשר לחלק לשתי רמות, לרמה בסיסית ולרמה גבוהה יותר.

ברמה הבסיסית לומדים המשתתפים להכיר את מבנה המחשב ואת הרכיבים השונים המרכיבים אותו, את מערכות ההפעלה השונות של המחשב ואת ההבדלים בין מערכות ההפעלה השונות, לומדים להבין מהי אפליקציה ומהו קוד ואיך הם פועלים על גבי המחשב, מכירים את מאפייני האינטרנט השונים, איך התקשורת עובדת ומה קורה כאשר אנחנו מקליקים על קישור מסוים,לומדים איך לתחזק את המחשב, איך לשפר את הביצועים שלו ועוד.

בשלב השני לומדים המשתתפים איך בנויים אתרי האינטרנט, לומדים על מנגנוני האבטחה השונים ומתנסים בטכנולוגיות החדישות ביותר לבניית מנגנוני הגנה ברשת האינטרנט. לומדים על מאגרי ידע שונים, איפה הם נמצאים ובאמצעות אילו טכנולוגיות הם מתנהלים, לומדים להבחין בין חור אבטחה לבין כשל מערכתי ותקיפה זדונית ואיך כל המושגים האלו מתקשרים אל מאגרי המידע.

בשלב זה נכיר גם את הכלים שבהם משתמשים האקרים ונבין אילו מצבי חולשה הם מנצלים ונלמד איך להתגונן מהם. נכיר את כלי האבטחה ברשת ונלמד איך להשתמש בהם.

אולי יעניין אותך: חוג תכנות לנוער

בדוק גם

חג – ראש השנה !

סאן ספארק מאחלת לכל לקוחותיה ובית ישראל שנה טובה ומתוקה כתפוח בדבש. שנת הצלחה, שגשוג, …

Call Now Button