מהי סריקה בתלת מימד

סורקים באמצעות סורק תלת מימד
סורקים באמצעות סורק תלת מימד

העתיד כבר כאן – סורק תלת מימד מטיס אותנו למקומות שלא הכרנו

מה יכול להיות יותר מלהיב מהתוצאות של סריקת במדפסת תלת מימד? למשל, ילדים יכולים לסרוק צעצועים כמו לגו, או בובות משחק, לסרוק את החפצים, ולאחר סריקה של החפץ, להדפיס אותו. למעשה, אפשר היום לסרוק כל חפץ, אדם או מבנה וליצור ממנו דגם, ואפילו, ליצור את הדבר האמיתי. סריקות של בני אדם מסייעות בתחום הרפואי, כשהשאיפה של מדענים היא ליצור מדפסת שיכולה לייצר איברים ביולוגיים. אך לשם כך, חייבים קודם לסרוק את האיברים הקיימים באמצעות סורק תלת מימד. אבל כשמדובר בחפצים דוממים, אפשר היום לסרוק כל חפץ, בכל גודל, לשמור את הסריקה במחשב, או להדפיס אותה באופן מיידי. סריקה בתלת מימד מקדמת תחומים רבים, כמו הנדסה, קולנוע, ארכיטקטורה, רהיטים, אופנה ועוד.

איך סורקים באמצעות סורק תלת מימד

סורק תלת מימד הוא הדבר הבא בתחומים רבים בחיינו. למשל, אפשר לראות היום אפליקציות ליצירת תלת מימד ע”י סריקה של תמונות ושל מצלמת רשת. בעזרת אלגוריתם היוצר תחושה של עומק, ניתן לדמות לתמונה הנסרקת תחושה של תלת מימד בעיקר בגלל משחקים של צל ואור. בתעשיית הקולנוע מצליחים לדמות תנועה לדמויות ממוחשבות ע”י שימוש בחיישנים. סורק תלת מימד של ימינו, מצויד בטכנולוגיות מיוחדות המאפשרות לו לסרוק באופן מדויק ומהיר, חפצים, אנשים וכו’, לבנות דברים אמיתיים ולהפוך אותם לפונקציונאליים. לדוגמה, צעצוע ישן שצולם לפני שנים, יכול לזכות בחיים חדשים לאחר סריקה של תמונה בסורק תלת מימד. כמובן, שכדי להגיע לתוצאות מושלמות, חובה להקפיד על מילוי ההנחיות ולבצע את הסריקה בתנאים אופטימליים.

כלומר, להעמיד את החפץ הנסרק במקום הנכון, לצלם בזוויות הנכונות ולהשתמש באופן נכון בציוד המשוכלל העומד לרשותכם.

טכנולוגיה שחוסכת זמן ועבודה

סריקה באמצעות סורק תלת מימד חוסכת זמן ועבודה. סורקי תלת מימד הינם הסורקים הטובים ביותר בעולם. הם מדויקים ומקיפים מכל הבחינות, בוודאי שבהשוואה לסורקים שהכרנו עד היום. הדיוק שלהם מאפשר להסתמך על הסריקה, על מנת לבצע הדפסה של חפצים דומים. סורק תלת מימד יכול לעבוד עם מצלמה אחת או יותר. השימוש ביותר ממצלמה אחת מאפשר ליצור תמונות תלת מימד. הסריקה שלהם מהירה הרבה יותר לעומת סורקים אחרים. סורקים תלת מימד מאפשרים לסרוק בני אדם, מהראש ועד כף הרגל בדיוק מושלם. אין צורך לעבד את המידע שהושג באמצעות הסריקה. עט לייזר המצורף לסורק מאפשר ליצור מדידות ולקחת מידות לקראת הדפסה או בנייה של חפצים. באמצעות המדידות, הסורק יכול לקבוע הבדלים בין חפצים זהים. סורק תלת מימד נמצא בשימוש היום במספר תחומים: רפואה, בידור, קולנוע, ארכיאולוגיה, ארכיטקטורה, נגרות, הנדסה, שיפוץ וחידוש של חפצי אומנות ועוד. סורק תלת מימד גם מאפשר להיות יותר יעילים בכל תחום בחיים.

אולי יעניין אותך:

חוג מחשבים בראשון לציון

חוג רובוטיקה

בדוק גם

זמיר פרס פרויקט גמר 2015 אנימציה ותלת מימד בסאן ספארק מרכז הידע

Call Now Button